Avatar uživatele
anonym

Sběr plastových víček (uzávěrů)?

Často se setkávám s tím, že nějaká škola nebo skupina lidí sbírá plastová víčka, většinou na nějaký humanitární účel. K čemu se tato víčka dále využívají, kde jsou sběrná místa a jak se do podobné akce může zapojit jednotlivec?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Katusa, anonym, Damiana, briketka10, anonym, Mc Merkurion před 4097 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

http://www.plas­tozrout.cz/
zde si můžeš zjistit co s nimi
víčka se dále zpracují a sběrači za ně dostávají zaplaceno- většinou peníze pošlou na charitu ,nebo přímo jedinci který potřebuje nějakou speciální léčbu a nemá na ní peníze

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Víčka jsou velmi vhodná pro další zpracování. Víčko je na PED lahvi to nejdražší. Občas se vyskytne nějaká veřejná akce, kam lze víčka zaslat.Další možností je věnovat je některé ze škol, která je sbírá

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Všechny ZŠ mají přehled a přístup k databázi.
(Ve škole, kde se konaly poslední volby byla nástěnka s info a pod ní taška, do níž se víčka vhazovala).
Jinak viz týž dotaz před časem v odkazu ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vicka-od-pet-lahvi

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Zuzuz

ahoj lidičky. Zkoušeli jste to někdo přes plastožrout?

před 1729 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Tak to mě taky zajímá. Počkám si na odpověď. Když slyším – pomohlo se sbíráním víček; lidé svorně posílali víčka pro malého Dominika – absolutně nechápu o čem je řeč… Doufám, že to někdo ví…:-)

před 4097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vidíš, někdo ví! Hledala jsem marně v místní liště, ale smysluplnost té otázky jsi mi potvrdila :D

před 4097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

V minulosti jsem reagovala v tom smyslu, že je v našem městě umistěný v jednom obchůdku plastový kbelík, do něhož se víčka odkládají. Za určitou dobu si pro ně přijede pán a odevzdá rodině. Ale svou odpověď nemohu najít. Uvedla jsem v ní, o které dítě konkrétně jde.

Mohu znova zjistit v prodejně. Vím, že je u sběrného kbelíku nějakého povídání s prosbou o pomoc..

Dokonce TV se obrátila na diváky. Těch dětí, které potřebují pomoc, je několik.

Chce zjistit v okolí, kde se víčka sbírají. Našla jsem děti z Ostravy, České Kamenice, Děčína, www.sber-suroviny.cz atd.

před 4096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

😁

před 4097 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek