Niikii

Sázka s tátou =)

Ahoj vsadila jsem se s tátou kdo je lepší v matematice.je­liíkož mš matika ve škole docela jde(aspoń si to táta myslí),máme blblou učitelku která nás vůbec neučí to co by měla a děláme pořád učivo 7. třídy,ale to není podstatné.Táta mi dal příklad:
Dvacet malých stromků je vysázeno v řadě ve vzdálenosti 5,5m od sebe. V téže řadě 5,5m před prvním stromkem je studna. Jakou cestu vykoná zahradník při zalévání stromků, když chodí se dvěma konvemi a voda z jedné konve stačí na zalití dvou stromků? Cestu počítáme i s prázdnými konvemi. Zahradník svou pouť začíná a končí u studny.

Já řekla že to v pohodě dám a nechci přiznat porážku,tak kdyy tu byl někdo HODNĚ ochotný a poradil..samoz­dřejmě kdyby věděl později bych mu to řekla) Děkuji moc a omlouvám se,že obtěžuji ☹ 🙂

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zbiju tě, musel jsem přemýšlet, ale odpovím ti.
Jo a pro annas: namaloval jsem si to (kolečko studna, kolečko stromek, čárky jak jde s konvemi) rovnice neznám a nepotřebuji :D

Takže první cesta je 22m a zpět. To zalil 4 stromky.
Druhá cesta je 44m a zpět. Třetí 66m, čtvrtá 88m a pátá 110m.
Takže si to sečtem: 22+44+66+88+1­10=330m + cesty zpět jsou také 330m.
Celkem tedy nachodil 660m.

Další odpovědi
mosoj

Ano zahradník ujde celkem 660m než zaleje uvedeným způsobem všech dvacet stromů.

Tento příklad se matematicky neřeší rovnicí !! ale matematickou posloupností !!
Rovnice také znám a občas je potřebuji.

anonym

5,5*20-a2 + 32=14 /5416/32–168= NEVÍM!

annas

Miroslave, reakce na olympiádu z matematiky!! Nebráním Vám v používání rukou, koleček, čtverečku atd., i když je to zdlouhavější. Tentokrát určitě uspějete!!!