marci1

Sázíte vlastní květiny na ulici?

Naprosto nepřípustné, vzkázala starostka. Je skutečně toto netolerovatelné? Člověk, který je tam zasadil, investoval do květin, stará se o ně a zlepšuje naše životní prostředí. Evidentně z tak mála květin nemá finanční příjem. Jen radost (svoji i ostatních). Ulice u nás stále vypadají smutně. Ve světě je tomu jinak. Co Vy na to? 🙂
https://echo2­4.cz/a/SVwGA/­sazite-vlastni-kvetiny-na-ulici-naprosto-nepripustne-vzkazala-starostka
Obr.: pixabay.com

Nejlepší odpověď
Kepler

Když už je přístup paní starostky takto kontroverzní, pěstoval bych kytky aspoň na balkónu nebo na okenním parapetu. I to dokáže zkrášlit prostředí ve kterém žijeme. Upřímně, sázet něco na ulici mi připadá celkem riskantní. Měl bych obavy, že další lidé to brzy zničí.

Další odpovědi
Drap

Nesázím. U nás máme ulice s asfaltovým povrchem, nebo dlážděné a tam nic neroste.
Starostka má pravdu. Sázet by se mohlo pouze tam, kde to nikomu nevadí a ničemu nepřekáží. Pokud o takových plochách víš, založ občanské sdružení, sežeň peníze a jistě se dohodnete i s vedením obce.

ten který je

Paní starostka Prahy 3 by se měla více věnovat problematice nezákonného užívání cizího majetku v souvislosti s případem tzv.pražské Kliniky na Žižkově..Proti lidem kteří se snaží zvelebit své okolí chce zakročit a narkomani jí nevadí?

Gestas

Ne. Bál bych se, že je někdo poničí.

orestez

Popis se rozchází s otázkou. Není možné sázet třeba vlastní stromky ani do lesů bez předchozí domluvy s vedoucím fořtem. Co můžeme, je sázení rostlin. Třeba netřesk se na Hádech se dosud neobjevil, oproti Palavě, kde roste i na nejvyšší skále. Na třech místech na Hádech jsem je osadil. Jsou to místa zasažená erozí. Pokud se jim bude dařit a nepřerostou je nějaké jehličnany, mohly by netřesky doplnit přírodu na Hádech až snad po 200 letech samovolného množení.

ivzez

Paní starostka změnila názor, místo zákazu
chce soutěžit o nejlepší zahrádku u stromu: https://echo2­4.cz/a/SE694/­starostka-otocila-misto-zakazu-chce-soutezit-o-nejlepsi-zahradku-u-stromu

marci1

Tak konec dobrý, všechno dobré.
Paní starostka obrací: „Aktivujeme projekt adopce stromů právě s minizahrádkami, kde lidé si budou moci vybrat svůj konkrétní strom, městská část si zařídí záhonek a potom lidé si budou moci sázet kytičky a zároveň nám sledovat ten strom, zda nejsou žádné suché větve, aby se nikomu nic nestalo.“:-))