jenda cenda

Jak sázet jahody pod plachtu?

Chci sázet jahody stykem pod plachtu. Nemám ale záhon, ale jen trávu na zahradě.
Je správný postup, položit teď plachtu na místo. Počkat, až tramvají shnije s pak ji zarýt? Nebo zarýt živou trávu pokopat s nadahir na to jahody?

Odpovědi
paul1

Půda na příslušném místě se musí zrýt, vyčistit od plevelu, hlavně od kořenů pampelišek a pýru, potom prohnojit a až tak potom sázet jahody. My je pod netkanou textilii nedáváme, když jsme to zkusili, tak se tam nastěhovali mravenci a nemohli jsme se jich zbavit.

elkon

Plachta (fólie) se položí na urovnaný záhon, zatíží okolo, aby ji vítr neodnesl. Pak se do plachty vyřežou kulaté otvory, např. 30cm od sebe v několika řadách podle potřeby a do otvorů se zasadí sazenice jahod. Otvory se dobře řežou pomocí nějaké plechovky, např. od rybiček, které odstřihneme část tak, aby zůstal ostrý plech.

GM

Já nerozumět řeči tvého kmene. Quentos, co jsi na otázce upravil, snad ne tu tramvaj?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.