Avatar uživatele
Saky

Šaty z bavlny

Dobrý den,mám otázku : Jak mám prát bavlnu aby se nestrazila ? A když ji vyperu v pračce na 30° strazí se hodně ? Budu prát takové řvavé modré šaty a potřebuji aby trochu vybledli,a nenapadá mě jiný způsob než je vyprat . Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3765 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Výrobky z bavlny bývají většinou předem vysrážené (sanforizace), takže se mou prát při teplotě jak zde uvádí ostatní. Nevysrážené bavlněné či viskozové tkaniny se mohou srazit až o 5 % hlavně po osnově. Na etiketě či vysačce by to mělo být uvedeno. Na částečné vyblednutí bych použil nějaký prací prostředek. Některé neobsahují prostředky, které zabraňují při praní částečnému odbarvení. Na silné odbarvování se používají přípravky na bázi chlóru nebo kyslíku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud jde o vyblednutí – netuším…
Ale dneska se obvykle (na kvalitnější hadérky) používá předem vysrážená bavlna, výrobky z ní lze běžně prát (dokonce i vyvářet), už se dále nesráží.
Takže záleží na materiálu. Jaké symboly jsou uvedeny na ´etiketě´??

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Pokud chceš,aby trochu vybledly,musíš je vyprat určitě na vyšší teplotě – 60°-90°.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Bavlna sa dá prať od 60 – do 90 °C.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je pravda, že bavlna se sráží, ale normálně se pere na 60 stupňů. Přírodní materiály spíš bledly sušením na sluníčku. Takhle se dříve po domácku vyráběné plátno bělilo (rozložilo se na čistou trávu, kropilo vodou z konve a sušilo na slunci).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek