Bercou

Když dochází k vymazání programů v televizi (Samsung, satelit Skylink) a je nutné neustále znovu ladit, kde je chyba?

Dobrý večer,
vlastníme novou UHD LED TV Samsung s integrovaným DVB-S2 vstupem. Po vložení karty (prostřednictví konektoru) a zapnutí automatického ladění normálně televize nalezne požadované programy – ovšem po určité době z ničeho nic nebo při vypnutí TV atd… dojde k vymazání těchto programů a je nutné nové naladění.
Chtěl jsme se zeptat, zdali je chyba na mé straně, či na straně přístroje (viděl bych to na nějakou softwarovou).
Děkuji za odpověď

Odpovědi
Jiří Bohumil

Nevím jesli je to možné, ale nedochází k tomu při automatické aktualizaci SW? Ta se dá vypnout u Samsungů v Menu/Podpora/Ak­tualizace softwaru. Zkuste.
Mě se dokonce jednou jeden (mám dva) úplně „zbláznil“ a nebylo jej možno vůbec obsluhovat. Pomohlo až „Obnova“-nastavení do původního továrního nastavení, v Menu/podpora/au­t.diagnostika/ob­novit. Můžete také zkusit. Je pak ale nutno provést opět veškěrá nastavení TV, mimo sítě. Jinak možno, pokud máte TV s WiFi a jste připojeni na internet, vyžádat v Menu/podpora/vy­žádat podporu, podporu přímo od Samsungu, nebo z PC na netu. Těm váš problém specifikovat. Reagují rychle, už jsem s nimi rovněž komunikoval.
Ještě doplňuji, u mých mám OS Titzen, takže na ten se výše uvedené postupy vztahují.