samsung

Samsung galaxy S2 – SW

Zdravím, můžete mi prosím poradit? Je možné, že při aktualizaci SW přímo přes telefon se stáhne nelegální verze? V servise mi řekli, že mi ruší záruku z důvodu nelegálního SW. Jde někde dohledat, (třeba v samsungu nebo v telefonu) odkud to bylo staženo?
Děkuji za Vaše reakce

Nejlepší odpověď
anonym

Pojem nelegální verze v případě androida vůbec neexistuje.

Android je totiž opensource systém, který jeho výrobce poskytuje komukoliv zdarma k libovolnému nakládání s ním, a tak jsou všechny verze androida zcela legální z pohledu práva.

Ten člověk má evidentně chaos v terminologii, ale to není podstatné.

Podstatné je to že samsung poskytuje záruku pouze na svoji vlastní modifikaci systému android které říká Android TouchWiz, pokud si tam dáte modifikaci od někoho jiného pak vám na ni logicky nemůže samsung dál poskytovat záruku.

To je celá pointa.

K tomu je však dlužno dodat, že jiná než samsungem posvěcená verze androida se do telefonu nikdy nemůže nainstalovat sama od sebe. Je to mnohem náročnější než si myslíte, a je k tomu nutné telefon nejříve hacknout (rootovat). Takže určitě k tomu nemohlo dojít bez vašeho vědomí.

Dohledat použitou verzi v telefonu samozřejmě můžete, stačí k tomu pouze na domovské ploše stisknout tlačítko menu pod displejem, zvolit Nastavení → O telefonu → a zde najdete podrobné informace o verzi operačního systému

podrobněji o tom můžeme pohovořit v diskusi (odkaz je u vašeho dotazu nahoře)

Další odpovědi
P.T.

Možné to určitě není. Telefony mají stejně jako OS v počítačích přesně nadefinované, odkud mají aktualizace stahovat,takže tohle je vyloučeno. Nekoupil jsi od někoho telefon, kdo do něj mohl dělat vlastní zásahy? Případně zkus poslat telefon do jiného servisu, dneska se servisy pro mobily cukají uznat sebemenší závadu.

anonym

Dohledat použitou verzi v telefonu samozřejmě můžete, stačí k tomu pouze na domovské ploše stisknout tlačítko menu pod displejem, zvolit Nastavení → O telefonu → a zde najdete podrobné informace o verzi operačního systému

anonym

V těchto dnech byste tam měl mít verzi 2.3.3, pokud tam máte novější, pak jste patrně předběhl oficiální aktualizace samsungu a použil jste neoficiální modifikaci systému. Proto mohla být záruka zrušena.

anonym

v žádném případě však nemohla být záruka neuznána kvůli „nelegálnímu software“ takový termín je totiž zcela absurdní, žádný android systém není nelegální (to je dáno už z jeho otevřené licence která s nim umožňuji zcela libovolně manipulovat bez jakéhokoliv omezení)