jiri Linhart

Jaké je Životní minimum této ženy a její 16ti leté dcery?

Samoživitelka,15 let rozvedená,výdělek 8 tisíc/měsíčně čistého,alimenty 2 tisíce kč. Dcera 16 let,není výdělečně činá.
Na UP a Sociálce jí řekli,že Nemá nárok na žádný příspěvek. Naopak do jednání o příspěvek tahala úřednice jméno manžela se kterým je kamarádka 15 let rozvedená a nestýká se s ním a ani dcera k otci nechce a nestýkají se. Bydlí v rod.domku po prarodičích. Matka samoživitelky bydlí v přízemí-samostatný byt a samoživitelka s nezletilou,ne­výdělečně činou dcerou ve druhém bytě rod.domku. Matka samoživitelky je samostatná jednotka a samoživitelka s nezletilou,ne­výdělečnou dcerou jsou samostatné jednotky. 2 byty v rod.domku. Samostatně hospodařící matka samoživitelky a samostatně hospodařící samoživitelka s nezl.dcerou ve druhém bytě rod.domku. Má samoživitelka nárok na nějaký příspěvek na dceru,na sebe,či příspěvek na bydlení? Proč do jednání úřednice tahá bývalého manžela a matku samoživitelky ? Společnou domácnost samoživitelka má pouze s nezletilou,ne­výdělečnou dcerou. Ne s bývalým manželem-15 let rozvedení,matka samoživitelky sice bydlí v dvougeneračním rod.domě a hospodaří samostatně a nijak nepomáhá samoživitelce žijící ve druhém bytě. Předem díky za odpověď. Jirka.
Doplňuji:
Zdravím,moje otázka se týče toho,jak vysoké je životní minimum samoživitelky,která má 8 tisíc čistého,na nezletilou,ne­výdělečnou dceru bere pouze 2 tisíce alimentů. A já se ptám,Jaké je Životní minimum této ženy a její 16ti leté dcery ? Na 2 osoby se mi zdá 10 tisíc kč málo . Má tato samoživitelka nárok na nějaký příspěvek ? Osobně jsem v plném inval.důchodu,který mám necelých 12 tisíc a dostávám 12 stovek příspěvek na bydlení. To,co má samoživitelka mě přijde málo ! Na toto se ptám. Chápadte můj dotaz ? Díky. Na ÚP mě odkázali na internet. Tam mě sdělí kulový. Díky

Nejlepší odpověď
m73

Dobrý večer každodopádně stojí za to požádat o příspěvek na bydlení záleží kolik platí za energie v bytové jednotce to se vztahuje i na osobní vlastnictví úřednice nemůže jen tak říci zda na to dosáhne či nikoliv jen tak od oka je povinna přijmout žádost jinak životní minimum je pro tyto 2osoby 5590 ,–,pokud budou orientačně náklady na bydlení 4000,– vznikne nárok na bydlení cca 3500,– a to počítám v úvahu že má i přídavky na dítě , do žádosti o příspěvek na živobytí se nezapočítáva danový bonus tak by stálo zažádat i o tento.

Další odpovědi
Drap

Neni dost dobře jasné na co konkrétně se ptáš. Úřednice na UP jí odpověděla správně. Na dvě osoby je podle otázky celkový příjem 10000 Kč, takže na žádnou sociální podporu zřejmě nemůže dosáhnout. Snad by mohla požádat o doplatek na bydlení, pokud prokáže vše potřebné.