Samostatný stát Romů?

Jak se díváte na nový a převratný návrh Jána Sloty, zvláště ve světle aktuálního stupňování konfliktů na Šluknovsku i jinde?
Viz odkaz níže:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/244883-slota-prosazuje-vytvoreni-samostatneho-romskeho-statu.html
Doplňuji:
Pozoruhodné je, že ač se jedná o velice kontroverzní výrok, v příslušné diskuzi na Novinkách je nejvíce hodnocený příspěvek už s téměř čtyřmi tísíci souhlasejícími diskutéry.
Nevypovídá to ilustrativně o převažujících náladách ve společnost?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to neproveditelné.Kdo by jim dal území na vytvoření jejich státu?Víš,my, co vedle nich a s nimi žijeme,tady na sokolovsku je jich taky habakuk,to opravdu nemáme lehké.Poslední dobou zase začínají vystrkovat růžky,napadají děti,co jdou ze školy,hulákají a obtěžují starší občany.Jsou to 2 měsíce,co tu zbili 10-ti letou holčičku tak,že ji poškodili ledvinu.Jsou nezletilí,prd se jim stalo.Tohle nikdo neřeší,nevidí­.Slotův návrh není špatný,ale opravdu není možný.

Další odpovědi
ten který je

Tento návrh nelze brát úplně vážně,ale je mi líto lidí kteří musí bydlet v jejich sousedství a trpět jejich asociální chování.

led

„vtipy“ nášho tankistu, majú, žiaľ, reálny základ a dobre sa počúvajú, viď jeho širokú členskú základňu. Ale…
Ak nebudeme dodržiavať Ústavu:…„bez ohľadu na národnosť,pohlavie, vierovyznanie“… -zákony platia pre všetkých rovnako (to nie je vtip)- dopadne to zle. Pod zámienkou antidiskriminácie sa vlastne diskriminuje väčšina občanov štátu. Páčila sa mi francúzska varianta, nežiaducich (rozumej vyvolávajúcich nepokoje) cudzincov vyhostiť.
So všetkými domácimi občanmi zaobchádzať rovnako v znení právneho poriadku. Nepýtať sa, čo na to povie „otecko EU“, ale problém riešiť! Znie to tvrdo, ale taká je realita.
súhlasím s Tom004
PS.
Deli, kočovníci boli aj Húni (Maďari) a dokázali sa začleniť do Európy.
Vňčšina rómskeho etnika nerobí problémy, len tá problémová menšina je výraznejšia.

tom004

Dobré ráno.Pana Slotu komentovat nebudu.Pokud nebude platit,„koho chleba jíš,toho píseň zpívej“,pro všechny,kteří žijí v naší republice,je jakékoliv řešení hloupost,a vyhazování peněz.Jestliže chceme,aby ČR byla opravdu demokratický stát,podle mne otázka minimálně tak tří generací,musí se právo vyžadovat po všech občanech,kteří zde žijí stejně.A,je úplně jedno,jaké jsou barvy,nebo vyznání.A,je mi to líto,ale občas je nutné zákon vymoci i silou.

dědapetr

Chceš li se zviditelnit,plácni blbost do sdělovacích prostředků a nebo na fóru a hned jsi středem pozornosti.Jiný účel to nemá, než dát téma o kterém se bude diskutovat na veřejnosti.

Deli

Nápad by to byl dobrý – pro neromy.
Technicky je ale neřešitelný, kde by se vzalo území, na němž by ten stát vznikl?
A nebylo by to rasistické rozhodnutí, podobně neférové jako židovská gheta za Hitlera? Bylo.

Pro jejich mentalitu by to stejně nebylo k ničemu, jim by to nic nevyřešilo. Jaksi si totiž neuvědomujeme, že Romové, dříve Cikáni, byli prostě kočovný národ – to byla jejich přirozenost, která jim byla politickým, hospodářským a společenským vývojem společnosti znemožněna.

anonym

Já to navrhuji již několik let, komu by uškodilo každého cikána, co má nějaký trestní záznam odvést někam na ostrov a ať se stará sám o sebe?

Drap

To jsou jen řeči na čeření vody. Podobné návrhy se v minulosti už porůznu objevovaly.Je to nesmysl. Hlavně by to byl neřešitelný problém technický.

anonym

Nechtěl jsem na hlavní otázku zanášet osobní zaujetí, ale tady aspoň připodotknu reálnou zkušenost mých dětí. Dokud jezdili sami do školy autobusem, pravidelně se stávali terčem party mladistvých cikánů, kde buď v podchodu nebo při nastupování do autobusu byly odkrádány. U autobusu to prováděli tak, že se na schůdcích tlačili, vybrakovali ze školního batohu na zádech co se dalo a těsně před zavřením dveří vyskočili a utekli. Policie – absolutně bezmocná.
Nakonec jsem je musel každé ráno vozit firemním autem do školy, jenže odpoledne při návratech jsem je už nedokázal zachránit.
Ad led – a kam bys chtěla vyhostit ty naše. Leda tak ještě do Maďarska, odkud většinou před mnoha generacemi přišli.

led

Vyhostenie sa týka imigrantov, nie vlastných štátnych príslušníkov, a občanov iných štátov. Do Maďarska ich neposielajte, ale vo svete je ešte dosť neobrobenej pôdy.
U vlastných občanov, bez ohľadu na národnosť, farbu…, platia zákony.
Zaujímavé je, že ako dieťa denne prechádzajúce do školy cez cigánsku kolóniu, si nepamätám na nejaké problémy. Čím to asi je? Bolo to okrskárom, ktorému stačilo dvihnúť obočie a všetci hneď sekali dobrotu?
Nemali by sa takí okrskári vrátiť?

led

Nemýľ sa Rómovia nie sú Húni.
Pôvodní Húni žili severnejšie.