dgfdgf

Samopal Škorpion je známej jenom v Česku, nebo je celosvětově slavnej jako Thompson nebo MP40?

Nejlepší odpověď
Kepler

Škorpion je domácí výroby a tak u nás je asi známější než ve světě, i když tam taky velice ceněný. Samozřejmě existují i podobné zbraně zahraniční výroby, ale jejich oblíbenost se odvíjí od počtu prodaných kusů. V takovýchto zbraních nejsme žádné béčko, dodnes se vyrábějí v GB kulomety Bren na základě československé licence.

Další odpovědi
Lamalam

Známý mezi odborníky ve světě asi je, ale jeho většímu rozšíření brání zastaralé a málo výkonné střelivo.

led

Škorpion je používaný aj bezpečnostnými zložkami vo svete, aj ľuďmi z podsvetia, práve pre svoju univerzálnu schopnosť byť pištoľou ale byť aj samopalom a podľa mienky odborníkov je (vraj) aj „blbovzdorný“
Thompsona preslávili nie mafiáni, ale filmy o nich.

Klaproth

To netuším. Jako tankisti jsme to měli jako osobní zbraň. Střílel sem z toho několikrát a nic slavného jsem na tom neviděl. Nepřesné, neučinné.

Emefej

S koktavým železem vz.61 jsem měl tu čest mnohokrát. Nic světoborného na něm nebylo.