ppajjass

sametových v štíhlých prstech klasického tvaru mnula prostou snítku –

jak odůvodnit tvrdá y ve slovech ,, sametových ,, a ,, štíhlých ,, díky

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přiřadit ke vzoru – sametových jako mladých = v mladých prstech, tedy samaetových prstech.
.
Stejně štíhlý, štíhlá, štíhlé = mladý – mladé prsty, v mladých = v štíhlých prstech.

Obě přídavná jména jsou tvrdá, skloňují se podle vzoru mladý.

Další odpovědi
Funna

protože je to podle vzoru mladý…protože mladý, takže v sametových (mladých) v štíhlých (mladých) prstech klasického tvaru mnula prostou snítku…vzor jarníto být jaksi nemůže..protože ten štíhlý, ta štíhlá, to štíhlé a jarní je ten jarní, ta jarní, to jarní