Sáhnete ještě po klasické knížce, nebo již dáváte přednost technickému pokroku?

Čtečky, audio knihy a další technické alternativy se nějakou dobu hlásí o slovu. Používání těchto vymožeností neuniklo ani starší generaci a stává se tak populární na trhu. Na druhou stranu, jsou mezi námi i tací, kteří na knižní obal a listování stránek nedají dopustit. Jak jste na tom vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Já mám radši klasickou knihu. Ale chápu výhody e-knih a čteček.

Další odpovědi
quentos

Na klasickou knihu nedám dopustit. Čtečku ani nemám.

Drap

Tištěnou knihu nic nenahradí, alespoň ne pro nás, co jsme spíše konzervativní.

Kepler

Přiznám se, že po klasické knížce sáhnu jen při delším výpadku proudu. O to víc je to kouzelnější, když ti k tomu svítí jen pár svíček. Na chvíli jsem v úplně jiném světě.

anonym

čtečka a elektronická verze má u mne určitě přednost. Je to ve všech směrech praktičtější provedení, rychleji se k vám dostane, nemusíte s tím otravovat poštu ani pošťáka, prostě si e-knihu stáhnete ze serveru okamžitě bez čekání. E-knihy jsou zpravidla mnohem levnější, pro autory knih výhodnější protože nemají s e-knihou téměř žádné výrobní náklady, nemusí kvůli nákladu likvidovat nákladnou přírodní surovinu. Čtečka konzumuje energii baterie pouze pokud otáčíte stránku takže vydrží na jedno nabití několik týdnů, do čtečky se vám knih vejde několik tisíc, takže s sebou vlastně nenosíte jen knihu, ale rovnou celou knihovnu téměř libovolné velikosti. Přímo z dovolené, ať jste kdekoliv, si můžete dokoupit jakoukoliv další knihu, kterou jste třeba zapomněli nahrát protože všude je WiFi připojení. Těch výhod je zkrátka tolik a jsou tak zásadní, že je to téměř jasná volba, jako rozhodovat se mezi gramofonovou deskou a usb flashkou. Najdou se samozřejmě dost těch, co dají přednost starému gramofonu, ale smysl to téměř žádný nedává. Často je za tím spíš zvyk, nebo jen lepší pocit.

ElonMusk

Rozhodně tištěná kniha, z digitálu se hůř učí (vědecky prokázáno), preferuju podtrhávat text fyzicky fixou. Bill Gates si prý píše řadu poznámek na volná místa okolo textu. Navíc když celý den čučím do počítače a mobilu, tak nechci ještě víc kopat do svých očí a číst knihy elektronicky. A navíc u tištěné knihy může člověk fetovat vůni knihy. Audioknihy jsem vyzkoušel, ale podle mě manipulují s celkovým vjemem z knihy, když si člověk nemůže intonaci hlasu vytvořit u postav sám. Ale občas jsou dobré na delší cesty autem apod.

jsemjá

Jak kdy.