orestez

Sádrokarton: mohou zkorodovat okraje CD profilu včetně otvorů upevňovacích šroubů?

Sádrovláknitá deska fermacell zakrývá podhled balkonů. Stropní konstrukce bude napěchovaná vatou Izoroll 16 cm. Vnějšek bude zatížen 40 mm vatou rockwoll, lepidlo+armovací mřížka+silikonová omítka. Vnitřní vlhkost v konstrukci zaručena celoročně. Zajímá mě:

  • Nekoroduje?
  • Koroduje vlhkostí?
  • Nekoroduje elektrochemicky?

Stačí mi vaše zkušenosti, nemíním telefonovat do Prahy.

///

Hlavně aby to po 20 letech nespadlo někomu na hlavu. Protože v dnešní době se bydlení zakrývá termoizolačním pláštěm, přes který nejde vidět začínající kolaps. – Zrezivělá armatura paneláku v úrovni terénu, trhliny zdiva a nebo shnilý roxor který spojuje nosný fasádní panel s vnější betonovou slupkou (panel+polysty­ren+vnější betonový obal), atd.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to bude vše uzavřeno perlinkou a omítkou, nemělo by to nic dělat. Běžně se to takto dělá a pokud vím, tak doposud to nikde nespadlo.

Další odpovědi
cukrar

Ano, okraje profilů určitě zkorodují, páč nejsou ničím chráněné. Zbytek profilu je jen pozinkován, slabou vrstvou. Od některých výrobců nám profily ve skladu začnou rezatět i po 3/4 roce.
Kdy to bude? To nelze na dálku sdělit.

orestez

Dobrý Drape, to jsem potřeboval vědět protože naši inženýři jsou blbci a sází na doporučení výrobců. Tento týden to dělám na třech vstupech. Ty špatné balkony patří nástavbě. Tu prý v 90' zdili Rumuni a podle toho je vidět ten hnus. Na vlnitý plech balkonů přilepené vrstvy polyšu do tl. 50 cm, stěrka neobsahuje perlinku, trhliny atd.

cukrar

ireste, potřebovat jste napsat, že to nezkoroduje, nebo pravdu? Páč to určitě bude rezavět. Jak hodně, to nikdo nemůže říci, páč nikdo nevíme, do jakého vlhka to bude. Profil na sádroš je určen do vnitřku, i když se používá i ven.

orestez

Ale teď budu psychicky v prdeli. Mám to jako zaměstnanec nechat ověřit u soudního znalce? Já mu to řeknu. Že se toho bojím, vyplývá z otázky. Já bych to tam nedal.

orestez

No právě. Vzpomínám, ale jen těžce, že jsem to někde viděl. No, vlhko, pod balkony, pod omítkou. Podle mého názoru, ta vata izoroll a vlkhost vysrážená na Íčkách, tam bude.
Tak já bych proti takovým techn. konstrukcí které pak nejsou vidět, protestoval.