replicator

Když dělám čaj, mohu tam hodit jeden sáček a po 5 minutách upíjet a dolívat?

Když vytvářím čaj, mohu tam hodit jeden sáček a po 5 minutách upíjet a dolívat?
Není to zdraví škodlivé?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Není to zdraví škodlivé. Pouze se tím zředí chuť čaje. Dělám to taky tak. Piji na žízeň, ne na chuť čaje.
Zelený čaj – výluh max. 3 min.
Ostatní čaje 5 min.

Při delším louhování sáčku se vytváří v čaji třísloviny, které mají hořkou chuť, čaj není tak chutný, ale třísloviny jsou výborné proti průjmu. Při průjmu tedy ponechat sáček déle.:-)

Další odpovědi
Drap

Ne, zdraví to neškodí

ivzez

Můžete cokoliv, zabránit Vám v tom nikdo nemůže.

Podle mé dcery (pracovala v čajovně) se k dolévání
hodí pouze zelený čaj a pouze sypaný (nikoliv sáčky).

Čaj v sáčcích by se podle ní neměl používat vůbec, je to prý to
nejhorší, co na trhu existuje. To platí i pro tzv. „renomované značky“
→ do sáčků se plní odpad, drť, nejsou to čajové lístky.

_______

Doplňuji:
Černé čaje by se měly louhovat do 2 minut,
po této době se začínají uvolňovat nežádoucí látky.

Zelené lze louhovat o něco déle → 3 až 5 minut,
případně lze zelený čaj opakovaně zalít
(po původním nálevu ještě dvakrát → celkem max. třikrát).