S rostoucí výškou se děje co s teplotou?

vim, ze s rostouci vyskou klesa teplota zhruba kazdych 100m o 0.6 stupnu, ale jak je to napr v panelaku? Bydlim v 7 patre kde je teplota napr –2 ale dole v prizemi je –4 jakto?

Nejlepší odpověď
mosoj

Předpokládám, že se jedná o teplotu měřenou venkovním teploměrem někde za oknem.
Stále jsou situace nedostatečně popisovány.

  1. Vzduch který proudí kolem zdi od spodu nahoru se od zdi ohřívá. Proto ten rozdíl teplot. Ten rozdíl zmizí pouze za silného větru.
  2. Pokud máte dva teploměry na dvou místech a nemáte je mezi sebou porovnané, není vyjímkou rozdíl v ukazování stejné teploty až dva stupně.

Bohužel prodávané teploměry nejsou kalibrované, nebo jsou kalibrované třeba na 5–10 % přesnost.
U laciných bezdrátových jsem se setkal s rozdílem až 4 oC. Ten jsem vrátil.