Bageticka

S řidičákem typu A1 se smí jezdit jen po ČR? A nebo i mimo? Třeba na takové Slovensko?

Není mi zdaleka 16, jen mě láká si v budoucnu řidičák, i když na slabší, motorku udělat a nevím, jak formulovat tuto otázku jinak, doufám, že je to k chápání 🙂 I když můj hloupý dotaz asi ne.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tento dotaz jsem položil přímo na místně příslušném úřadě a bylo mi odpovězeno, že ano mohu. Jelikož již není omezení jak tomu bylo dříve v růžových řidičských průkazech http://img.aha­online.cz/sta­tic/old_aha/big/08_10­_19/36_ridicak_roz­lozenej.jpg ale dnešní řidičské průkazy jsou tzv. mezinárodní, resp. unijní. V případě země, kde neplatí nový ŘP, je třeba mezinárodní ŘP.