Rocky

s.r.o. může být jen jeden majitel?

Může s.r.o. založit jen jeden člověk nebo nemůže? Musí tam mít aspoň 1% někdo jinačí?

Vím že je několík společnosti s.r.o. kde je prostě jen jeden majitel.

Nebo jak to přesně je?

Nejlepší odpověď
mosoj

Připravte si 200 000 Kč a v pohodě založte sám spol. s r.o.

Další odpovědi
Drap

Může založit i sám

lexx

ano, může. těch 200 000 Kč si lze vypůjčit, založit s.r.o. a druhý den vrátit. také část kapitálu může být v majetku (auto, výpočetní technika apod.)

petrdostal

Já si svoji s.r.o. také zakládal úplně sám, takže ano, lze to. Nicméně pokud o zakládání vlastní společnosti uvažujete, tak bych doporučoval udělat to přes nějakou službu jako je například https://www.za­lozeni.cz/ Zakládání s.r.o. je totiž pěkně zdlouhavý a namáhavý proces a toto vám spoustu ušetří spoustu starostí.