hapiky

S přibývajícími léty je horší ztrácet paměť dočasnou, nebo dlouhodobou?

Kdybyste si mohli, jakože nemůžete vybrat.

Nejlepší odpověď
Kepler

S přibývajícími léty dlouhodobá paměť prakticky není narušená. Proto se nám dědkům říká pamětníci 🙂 Pro praktický život je nepříjemná ztráta krátkodobé paměti. Ten zatracený doktor Alzheimer ti neustále schovává věci po bytě. Je to dokonce horší, než parkinson. Na jednom zlínském hřbitově je na pomníčku nápis: Lepší s Parkinsonem panáka vylít, než s Alzeimerem zapomenou vypít.

Další odpovědi
led

S přibývajícími léty,
promiňte teď si nemůžu vzpomenout, co jsem to chtěla
ale kdybyste chtěl znát, co něco z let slávy hippies, to bych mohla hned napsat.
počkejte, prosím, nějakej ten pátek, nebo pár let, jistě si pak vzpomenu na moji odpověď na vaši otázku a dopíšu to zde…

Dodatok:
Z malej ukážky môžte vidieť, aký problém môže nastať u ľudí so stratou krátkodobej pamäti a ak u nich prevláda dlhodobá pamäť, keď si pamätajú všetko z detstva a nič zo súčasnosti, môže sa vám stať, že chviľku po zjedení obeda sa vás opýtajú kedy budú obedovať a začnú opisovať pochutiny a farby riadu zo svojho detstva, bez toho aby si uvedomovali, že ide o dávnu minulosť…

Na druhej strane strata dlhodobej pamäti môže viesť aj ku kurioznym situáciám, alebo nepríjemnostiam, keď zabudnete svoje meno.

zjentek

Horší je ztrácet obé ;)

ivzez

Hůře (obtížněji) se žije s problémy
s krátkodobou pamětí.

Jednou z nejcennějších věcí pro mne jsou
vzpomínky, o které bych nerada přišla.

Ale věděla bych o jejich ztrátě
v případě ztráty dlouhodobé paměti?

Na tuto otázku není snadné odpovědět…