annas

S kterým dnešním jubilantem, režisérem, jsou spojeny filmové adaptace literárních děl?

Básník filmového nebe. Vzpomenete si na některé jeho filmy?

Herečka Jana Rybářová …

Nejlepší odpověď
rynek878

Krška Václav
český filmový režisér, scenárista, prozaik
7.10.1900–17.11.1969

Scénáře a režie mnoha filmů: Ohnivé léto, Řeka čaruje, Legenda o lásce, Jarní vody, Měsíc nad řekou, Stříbrný vítr, Mikoláš Aleš, Z mého života, Poslední růže od Casanovy, aj.

zdroj:moje knihovna

Další odpovědi
vagra

Máte na mysli zřejmě Václava Kršku a jeho Stříbrný vítr,nebo Labakan
Měsíc nad řekou,Řeka čaruje,Poslední růže od Casanovy
Doplňuji:
První dva uvedené,natočil právě s Janou Rybářovou

hanulka11

Václav Krška (4. října 1900 v Písku – 17. listopadu 1969 v Praze) byl český scenárista, režisér a spisovatel