annas

S kterou událostí souvisí to, že 27. leden byl vyhlášený VS OSN jako Mezinárodní den obětí holocaustu?

Co se před x lety stalo?

Nejlepší odpověď
vagra

Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau, v Česku známý také jako Osvětim-Březinka) byl největším německým nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem založeným během druhé světové války v Němci okupovaném Polsku.
Velitel tábora, Rudolf Höss při Norimberských procesech uvedl, že v Auschwitzu zemřely více než tři miliony lidí.
Podle Státního muzea Auschwitz-Birkenau však v tomto táboře zahynulo 1,1 milionu lidí,z nichž přibližně 90 % byli Židé prakticky ze všech evropských států
Dne 27. ledna se každoročně během Mezinárodního dne památky obětí holocaustu připomíná osvobození Auschwitzu sovětskými jednotkami ze stejného dne roku 1945.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­schwitz-Birkenau

Další odpovědi
hanulka11

Den holocaustu – jednomyslně schválen rezolucí VS OSN v listopadu 2005, slaví se po celém světě – poprvé v r. 2006; výroční den osvobození koncentračního tábora Osvětim v r. 1945

http://www.zsa­lexyhozv.sk/ar­chiv/projekty/mos­t/files/praha/dni/dni­.htm