Avatar uživatele
Ametyst

S kolika PCR nebo Ag testy měsíčně jste prošli covidem?

Trochu matematiky o testování, o tom, jak umírají lidé, a jak peníze rostou na stromech: https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/ekonomi­ka/glosa-o-byznysu-s-epidemii.A210721_132­521_p_ekonomi­ka_wag

Zajímavá 0 před 1006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nepotřeboval jsem ani jeden test. K čemu může být taková otázka někomu dobrá?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

za celou dobu 1× PCR, poslední dobu cca 4 ag testy měsíčně (většina z nich plivací dodané zaměstnavatelem)

Co se té matematiky týče: zkreslený a manipulativní článek. reálně nejde o 6 milionů na to abychom dostali vážně nemocného na JIP, ani půl miliónu na nemocného, kterého je třeba léčit. Radši bych to bral třeba jako 100000 na každého, který díky potlačení epidemie nezemře. (ve „špičce“ bylo přes 200 mrtvých denně, což by odpovídalo cca 6000 měsíčně a to tu teď nemáme)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

1 x PCR a 1 x Ag. Očkován jsem byl v nejbližším možné termínu.
Autor článku dokazuje, že umí počítat, ale bohužel mu uniká to hlavní: proti nákladů na testování je třeba postavit zachráněné životy a ušetřené náklady ze zvládnutí pandemie. Je to tzv. paradox úspěšné prevence: pokud je prevence skutečně úspěšná, tak každý vidí jen ty náklady, ne efekt. Typicky je to vidět na první vlně (jaro 2020) v ČR: náklady lockdownu jsou brutální, ale na kolik by nás přišlo naše „Bergamo“ už nikdo nespočítá …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Mám testy IgG, IgA, IgM na protilátky s výsledkem 50–400 AU/ml a víc toho nepotřebuji, mezi lidi raději nechodím a na to nemusí mít ani kovida!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nečtu pochybné, dezinformační weby. A testy žádné, jsem očkován.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

1× Ag v zaměstnání, 1× Ag doma, 2× PCR v nemocnici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Po celý ten dlouhý čas, na účet/náklady ZP : 0× PCR test, test Ag 0×. ;)
Očkování u sebe, považuji za zbytečné. Vím, jak zabránit tomu, aby mi hrozila hospitalizace nebo plicní ventilace. Za mne ZP v souvislosti s covidem, nevydala ani halíř.
Všechny provedené testy jsem měla negativní (nic jsem tedy patrně eroznášela).
Chápu Švédy a jiné státy, že je potvrzení o prodělaném covid onemicnění, nebo ořkování nezajímá. Chápu EU, kde někdo pobral rozum do hrsti a přišel na nesmyslnost covid pasů. Chápu letecké společnosti a státy, které pro vstup na své území vyžadují aktuální PCR test od každého. Teoreticky v sobě může mít virus každý člověk (bez ohledu na to, zda je x není očkovaný).
Mrzí mne šířená panika, stres mezi lidi, neúplné „pravdy“, lži, zamlčovaná fakta, dezinformace, manipulace, vyhrožování.
Na testy protilátek se též „nedá spoléhat“. Asi se budou rušit, pro účel „potřeby“ očkování. Zjištění, že neočkovaný člověk, člověk třeba se sklerózou multiplex má více protilátek, než očkovaný člověk, se do statistik některým lidem už nehodí :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Testování žádné, nějak mne to minulo, zaočkován 2× vakcínou Pfizer. A někde jsem četl, že kdo překoná pandemii s jedinou rouškou, bude nesmrtelný 😁.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Elkon>>> já bych ty testy neopomíjel, být tebou. Ale já nejsem ty, Takže si klidně dále „zahrávej“.

před 1006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Drap: Přece kvůli uvedené statistice, viz link. Matematika je neúprosná.

před 1006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Samozřejmě, že matematika je jasná – pokud víme, co chceme počítat. Zde má autor pouze jednu stranu rovnice … (viz odpověď výše)

před 1006 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek