Klára K.

S kamarádkami ze třídy jsem založila partu, měly jsme to vážně moc pěkně vymyšlené…

… a měly jsme takovou ‚kroniku‘ do které jsme psaly, když se přihodilo něco důležitého. Většinou jsme si ji nachávaly v lavici ve škole. Jednou jsme ji otevřely a na jedné stránce bylo napsáno, že jsme všechny krávy atd. a pod tím podpis jedněch holek, které patří do jiné party, ve které je skoro celá třída. Dokonce tam ještě napsaly, že to našli v naší lavici, což už je sám o sobě důvod, proč se zlobit, to se dělá, hrabat se v cizích věcech??? Každopádně jsme si na kroniku začaly dávat větší pozor a vždy ji nechávaly v batohu. Jednou jsme našly ten batoh úplně otevřený, všechny věci z něj vysypané, a kroniku na zemi u koše. Otevřely jsme ji a většina stránek byla vytrhaná a zmačkaná. Zeptaly jsme se těch druhých holek, jestli o tom náhodou něco neví, a ony nám normálně lhaly do očí a prejže „ne, to tam psal někdo jiný“ přestože tam byl jejich podpis. Měly jsme toho vážně dost, a tak jsme se domluvily, že po škole se sejdeme na školní zahradě a nějak se domluvíme na řešení. Když jsme si myslely, že je všechno v pořádku, přihnala se ta druhá parta (což bylo asi deset lidí) a začala nás honit. Podařilo se nám utéci ke kontejnerům a tam jsme začaly diskutovat, co jako teď. Vedly jsme dlouhý rozhovor, a když jsme se nakonec rozloučily, uviděla jsem jednu z těch holek, co nám zničily kroniku, skrčenou za kontejnery. Tak jsem se zeptala co tu dělá a ona mi zase lhala do očí, že tu čeká na kamarádku. A teď nás ta druhá parta každou přestávku masakruje, nemyslím fyzicky, ale pomlouvají nás, hrabou se nám ve věcech a špehují nás, když si povídáme. Uvažujeme o tom, že partu zrušíme, ale přesně to ta druhá parta chce!!! Co mám dělat, proč nás tak terorizují!??!

Nejlepší odpověď
Damiana

Doporučuji ještě sehnat něco na způsob Tleskačova ježka v kleci a pak celý tenhle námět poslat někam do televize. Krásný příběh o jedné dobré a druhé zlé partě. Přijdete mi jako takové dobré „rychlošípačky“ …:-D

K tvé otázce… Proč to dělají? Nejspíš vám něco závidí. Možná to, že držíte spolu, že nejste problémové, že se chováte jako holky a ne jako předčasně dospělé. Možná jen to, že jste schopné něco spolu zažít a vytvořit. Třeba se dočetly ve vaší kronice něco, co ony by chtěly a nedokážou. Ale to je jejich problém, ne váš. V kamarádství pokračujte a nenechte se otrávit. Mít nepřítele může být někdy i výzva…

Další odpovědi
Oliku141

Znám to…Pokud jste dobré kamarádky nic si s těch hus nedělejte,Prostě si řekněte že jsou hloupý hoďte je za hlavu a oni toho stejně nechají. Tu kroniku si dávejte do tajnější skrýše nebo si jí nechte doma tam pro ní snad chodit nebudou.Musíte si vždycky říct že máte sebe a že žádný husy vám vaše přátelství nezkazí.