sabiness

S jakym starym stenatkem je vhodne navštívit vycvik?

Nejlepší odpověď
kapka

Výcvik není omezen věkem, ale pouze tím, zda už je přeočkované proti všem běžným psím nemocem, na které by mohlo „venku“ narazit.
Takže s prostředím cvičáku a ostatními psími kamarády se může začít seznamovat už velice brzy. Výcvik bude zatím probíhat pouze hrou, přiměřeně věku štěněte.
Doma v něm hned od začátku probouzejte a upevňujte zájem o míček, vypěstujte v něm závislost. Hodně Vám to ulehčí další výcvik.

Další odpovědi
Drap

Od 2,5 – 3 měsíce se dá začít

ARIS

Jakmile je štěně naočkované, tak je možné s ním začít chodit na cvičák (do psí školky). Štěně se učí komunikovat s ostatními psi, zvyká si na povely a jeho člověk se tam dozví důležité věci o socializaci o výchově a výcviku. Každý cvičák je trochu jiný, zaměřený na určitý druh kynologického sportu, doporučuji navštívit jich víc.

Zdroj: www.kkjaromeri­ce.xf.cz

samicek333

Tak od 3 měsíce – pokud se vše naučí do puberty, bude to OK… Ale můžete i později, já s mým psem začala, těsně po začátku jeho puberty, trénuju s ním asi půl roku a už má složené první zkoušky a docvičuje na druhé + ještě běhá agility, takže je to na vás, ale nejdřív tak v třech měsících…