Midoc

S jakou přesností ukazují čas sluneční hodiny?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to spíš indikátor, než měřák. Ve srovnání s pásmovým časem (třeba SEČ) může mít odchylku i více minut v závislosti na zeměpisné délce daného místa. Měří ale skutečný sluneční čas a háže bobek na takové výmysly, jako je letní čas.

Další odpovědi
autacek

Když jsou správně nastaveny, tak s velkou. Problém je že neukazují, když nesvítí slunce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Kepler: Myslím, že není problém odchylku v rámci pásma zohlednit rovnou při výrobě těch hodin. Co sluneční hodiny nedaj je posun času (dalo by se vyřešit zdvojenými čísly). Co ty hodiny nezvládnou jsou „nepravidelnosti“ v dráze Země – resp odchylka elipsy od ideálního kruhu. Nevím jak velký vliv zde může být.