S čím mohu počítat? Autonehoda se zraněním.

Autonehoda bez alkoholu,ale s těžkým zraněním. Zraněný je ještě měsíc po nehodě na přístrojích. S čím nohu jako viník nehody počítat? Kartu řidiče mam čistou, body všechny.

Nejlepší odpověď
standa

…s obviněním z trestného činu dle § 147
„Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti“.

Za což lze vyfasovat i ´basu na tvrdo´ a téměř 100% očekávejte zákaz řízení.

Prostoduchou odpověď Barbakana nehodnotím ☹

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h1d2­.aspx

Další odpovědi
anonym

Pokud máš povinné pojištění ,tak bys měl být bez obav.Samozřejmě jsi zaplatil pokutu za účast na nehodě a to by mělo být vše!
Doplňuji:
Ale dudu,vždyť to je jasně napsáno: S čím nohu jako viník nehody počítat?

dudu

Vážený neznámý, nějak z Vaší informace nevyplývá, kdo nehodu zavinil. Pokud to byl ten těžce zraněný, pak můžete být v pohodě a protože je tu jaro pak, se smějte a zpívejte, tancujte a skákejte, neboť jaro volá z lesa.
Formulace otázky a odpověď barbakana mně natolik pohnuly žlučí, že jsem přehlédnul informaci o viníkovi. Nyní jsem již v obraze a na adresu obou pánů konstatuji, že se mně chce zvracet!

Fidel

Kromě odpovědi Standy, která je podle toho co vy píšete správná, vám doporučuji, abyste poslal rodině toho, koho jste přejel omluvný dopis a pokusil se s nimi „mimosoudně“ vyrovnat. Soud k tomu přihlédne v případě určení trestu či jeho výše… P.S. Ale předtím se ještě domluvte s advokátem. Říká se tomu účinná lítost.

anonym

při dopravní nehodě, při které došlo k usmrcení nebo zranění osoby nebo k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 000 Kč, nebo při které došlo k poškození nebo zničení součásti nebo příslušenství pozemní komunikace, neprodlené nezastavení vozidla nebo neohlášení dopravní nehody policistovi nebo nedovolené opuštění místa dopravní nehody nebo neprodlené nevrácení se na místo dopravní nehody po poskytnutí nebo přivolání pomoci, nebo po ohlášení dopravní nehody

(§ 22/1k))

2500–5000

1 měsíc–6 měsíců (spáchá-li 2× a vícekrát v průběhu 1 roku)