annas

S čím máte spojenou vzpomínku na školní jídelnu? Víc otázek nelze vložit. Šlo o:

Nejlepší odpověď
dědapetr

mepříliš chutné pokrmy, malé porce, zapáchající podnosy

A na UHO – univerzální hnědá omáčka.

Další odpovědi
anonym

na školní jídelnu si nemohu stěžovat

Já jsem ještě zažil masarykovský model s poctivými kuchařkami a před zavedením nesmyslných norem na pokrmy v hromadném stravování. Při odpolední družině jsme měli i chutné a vydatné svačiny.
Leckdy byl ve škole lepší oběd než doma, byli jsme skromná poválečná generace, kdy ještě dozníval lístkový přídělový systém a jídla nebyl takový přebytek jako v dnešním konzumu. Doma nás učili dojídat, protože jídlo není zadarmo a jeho příprava stála námahu a energii, kterou tímto doceňujeme.
Také jsem dodnes štíhlý a nikdy jsem neměl problémy s obezitou.

zdeny

mepříliš chutné pokrmy, malé porce, zapáchající podnosy

Jak nás učitelky nutily dojídat ty napodobeniny jídel, plastové hrníčky černé od čaje a strašně škaredou a věčně nadávající paní u nádobí

iceT

na školní jídelnu si nemohu stěžovat

tedy ne že bych se rozplývala nad delikatesami,co nám byly předkládány,ale právě ta hnědá omáčka mi nejvíc chutala,když byla bramborová kaše jsem si i chodila přidávat.Zato Plovdivské maso nebo jak se to jmenovalo byly těstoviny s něčím co vypadalo jako už jednou snědené.Žemlovka byla vždy lepší doma než v jídelně a nejvíc jsem se pokaždé těšila na pečené kuře s rýží.

led

na školní jídelnu si nemohu stěžovat

my sme boli naučení všetko zjesť, po toľkom bláznení v triede a cez prestávky nám vždy vyhladlo

gnosis

mepříliš chutné pokrmy, malé porce, zapáchající podnosy

chodil jsem tam nastesti jen rok.

nejvyraznejsi vzpominky mam na prekvapive chutnou zemlovku ve stredu, smradlave jatra, a ucitelky, ktere me nutily dojidat snad i okousane kosti. kdyz si na ne vzpomenu dnes, napadaji me krasne myslenky, jak dnes ucitelkam macham hlavu v tech hnusech, ktere me tenkrat nutily jist.

casey

mepříliš chutné pokrmy, malé porce, zapáchající podnosy

hlavne na ty pachnouci podnosy. Uplne jsem na to uz zapomnel, ale uplne to citim

VampGirl

mepříliš chutné pokrmy, malé porce, zapáchající podnosy

Na školní jídelnu (na základní škole) opravdu moc dobré vzpomínky nemám. Jídlo nebylo zrovna nejlepší a učitelé po nás často chtěli, abychom toho co nejvíce snědli. Vzpomínám si, že si několik dětí cpalo jídlo i do kapes, aby ho nemuseli jíst a jednou jsem zažila i případ, že jeden strávník ihned po jídle běžel na záchod zvracet…

GM

nechodil(a )jsem do školní jídelny