S bývalou ženou máme každý 1/2 bytu ona se odstěhovala do svého novéhu bytu a já jsem vyměnil zámek od bytu.

Ona chce nový klíč že je pořád vlastíkem poloviny bytu.Mám novou rodinu a ona si tam chodila jak se jí zachtělo a nechce respektovat naše soukromí musím jí ten klíč vydat.

Nejlepší odpověď
anonym

Ze zákona vyplývá její právo k polovině bytu, takže na nový klíč má právo (ale je zde třeba splnit další podmínky tohoto práva). Pokud bývalá manželka má kde bydlet a Vy byt užíváte jenom pro sebe, je zde ještě otázka, jestli má v bytě nějaké věci, nebo místnosti, které jsou uzamčeny, tedy její. Jestli žádné vlastní věci ve společném bytě nemá, není zde důvod, proč by potřebovala klíče. Vlastnictví samo o sobě ještě nezakládá důvod ke vstupu do bytu. Vlastník nemovitosti musí také dodržovat zákony a nemůže vstoupit do bytu pronajatého nájemníkovi bez jeho souhlasu (s výjimkou havárie, podezření na zločin apod., ale ani tak to nemůže provést sám, nýbrž za asistence policie, nebo svědka). Bylo by nejlepší domluvit se na tom, že si její polovinu bytu odkoupíte, a tím celou záležitost vyřešit. Je třeba si uvědomit, že pokud užíváte i manželčinu polovinu bytu, mohla by Vám za toto užívání účtovat nájemné.

Další odpovědi
venkovan

Dva zámky, dva klíče. jedn od zámku budeš mít ty a tvoje rodina, druhý tvoje bejvalka. Takže se domluvíte na společném odemykání a zamykání bytu. Neměla by vás omezovat ve vašem životě tím, že si vymyslí, že tam půjde jednou za den.
Dle mne spravdlivé řešení.

Hlada

Vlastnictví nemovitosti a její užívání jsou dvě rozdílné věci. Na užívání se musíte dohodnout. Pokud toho nejste sami schopni, bude muset za vás rozhodnout soud. Výměna zámku je nekultivovaný akt, nejspíš přestupek, který problém neřeší.

Ella

odkupte její polovinu bytu a budete mít po problému. Do té doby má vaše bývalá žena právo mít klíč od bytu, protože polovina je její.
jiné řešení nevidím.