S bývalím manželem máme každý ideální 1/2 bytu chci ho vyplatit.

Někdo říka že cena bytu se bere ke dni nabití právní moci rozvodu jsem rozvedená 7 let a jiní zas aktuální cena bytu prosím o radu díky.

Nejlepší odpověď
belgik

Cena bytu se bere podle aktualni ceny,ale zalezi jakou castku si rekne manzel.. Stejne jsme dopadli s manzelkou my a ona po me chtela za metr ctverecni dvojnasobek bezne ceny se slovy nedas? tak ja te budu otravovat dal..

Další odpovědi
anonym

V podstatě zde jde jen o to, jak se domluvíte.
Společný majetek a jeho vypořádání se řeší ke dni nabytí právní moci rozsudku o rozvodu. Na vypořádání SJM máte lhůtu 3 roky. A cena nemovitosti zůstává stejná jako byla při rozvodu.
Zde jde o to, že jako spoluvlastník ideální poloviny bytu po sedmi letech od rozvodu s takovým vypořádáním nemusí manžel souhlasit. V tom případě by Vám zbývala jediná cesta, a to je požádat o rozhodnutí soud.
Přeju Vám štěstí, abyste se domluvili.V této situaci budete muset přistoupit na uktuální cenu nemovitost (bytu). Pokud se nepletu, tak by neměla být ale vyšší než ta před sedmi lety. Ceny šly sice cca před pěti lety nahoru, ale po dvou letech zase klesly. U bytů byl ten pokles dost výrazný.