Pruzkumnik

Je možné jezdit s babetou po cyklostezce za podmínek, které jsem uvedl v popisu?

Lze jezdit s Babettou s vypnutým a odpojeným motorem od zadního kola(tj. pouze šlapatkama pohánět zadní kolo a neroztáčet s tím motor) po cyklostezce(pouze ve dne, kdy není třeba svítit)?
Jde o to že kdyby se mi porouchala Babetta, tak zdali bych musel dom šlapat po silnici nebo bych mohl po cyklostezce, popřipadě i zkrácení cesty po cyklostezce s vypojeným vypnutým motorem
Budu rád když mi na to odpoví někdo kdo na babettě pravidelně jezdí.(jestli se to nesmi ale policisti nad tím přimhouří obě oči 😁 )

Původní neotázka
S Babettou na cyklostezku

Odpovědi
Kepler

Nelze, babeta je motorové vozidlo a na cyklostezku nesmí. Já mám „Babetu light“, což je motorové kolo splňující podmínky provozu jízdního kola s přídavným motorem a bez řidičáku. Takže můžu kamkoliv.