tomas846283

§ 204 Kdo ve větší míře nebo opakovaně prodá, podá nebo poskytne dítěti alkohol..co znamena ve ve vetsi míře ?

Odpovědi
Thomas996

to urci soud..

arygnoc

posudzuje sa individuálne:

„Podání, prodání nebo poskytnutí alkoholu ve větší míře je třeba hodnotit vzhledem k věku a vyspělosti dítěte. Proto nelze stanovit nějakou obecně platnou hranici větší míry. Hodnotit je třeba nejen objemové množství podávaných alkoholických nápojů, ale i obsah alkoholu v konkrétně podávaných nápojích. “

viď vysvetlenia:
http://pravni­radce.ihned.cz/c1-50634850-k-trestnym-cinum-proti-rodine-a-detem-v-novem-trestnim-zakoniku (skoro až dole)