mojitek

Rzvazani prac.pomeru II. …

Nemohl jsem uz doplnit otazku,tak zadavam jako dalsi..
…jen mi neni jasne to,ze prac.pomer uz „dle zamestnavatele"skon­cil,ale-neobdrzel jsem-"ukonceni“-to myslim neni ok…
K tomu „oboustrannemu nevyhoveni“- jde o to,ze jsem pro nej delal i veci nad ramec svych prac.povinnosti(za ktery by si spec.firma uctovala nemalou castku) nechci po nem nic, a navic jsem se zastal spolupracovnice na kterou bezduvodne kricel nesmysly.Pan „podnikatel“ je nervak,hlavne mu neverim(a nejenom ja) ani nos mezi ocima.
Doplňuji:
Ja vim,ale neslo o mne.Nutil spolupracovnici ktera prisla normalne na smenu-jit po pul hodine domu,a ze ma byt na telefonu ze ji zavola az bude potreba.Samozrejme by ji to nezaplatil.Neslo o mne,ale musel se ozvat,pardon 😉

Nejlepší odpověď
standa

V tomto příběhu je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ fakt, že jste dosud nepřevzal zmiňované oznámení o zrušení prac.poměru ve zkušební době…, takže váš pracovní poměr stále trvá !!!

Nejsem si však jist, zda je vaší prioritou se neplatnosti ukončení prac.poměru domáhat.

Vynechte vše ostatní, zvažte zda se chcete se zaměstnavatelem ´dohadovat´ o ukončení prac.poměru a pokud se rozhodnete, že ANO chci se domáhat svých práv, tak se ozvěte ještě jednou.

Podotýkám, že to nebude jen tak snadné, protože na druhou stranu budete muset prokazovat, že jste se po údajném ukončení ve zkušební době ´hlásil´ o práci, kterou vám zaměstnavatel nedal a tím vám vznikly nároky na případné náhrady mzdy z důvodů překážek v práci na straně zaměstnavatele…

Další odpovědi
Jambalaya

Tohle už ale není otázka 🙂. Na mne občas zaměstnavatel či klienti taky křičí nesmysly, ale na revoluci není jaksi správná doba (a doufejme že hned tak brzy nebude) Obecně platí „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“. Předpokládám, že pan podnikatel má nějakou účetní, možná bude lépe domluvit se s ní. Přeji hodně štěstí.