autacek

Rychlotesty z Číny mají chybovost 80 procent, tvrdí hygienici. Tak že je přesnější, hodit si zdarma pětikorunou?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/rychlo­testy-z-ciny-maji-chybovost-80-procent-tvrdi-hygienici-40317721

Nejlepší odpověď
elkon

Nemusíš nic házet, když se budeš chovat odpovědně a nikam zbytečně nepolezeš. A bez respirátoru, nebo roušky už vůbec ne. A nebudeš číst bulvár, ale sledovat seriozní zpravodajství.

Další odpovědi
Pepa25

Tématem se už zabývala i seriózní média – viz odkaz

Citace: „Tyto testy detekují protilátkovou odpověď na infekci, která nastupuje až s určitým časovým zpožděním. My ale potřebujeme vědět, jestli člověk je v tuto chvíli infikovaný virem a jestli může být rizikem pro své okolí. Toto nám ale rychlotest neřekne. Ten pouze odhalí, jestli člověk v minulosti infekci prodělal.“

Místo vítání letadel měla vláda dát větší prostor tuzemským laboratořím vč. soukromých*, ale to samozřejmě není tak mediálně efektivní …

Zdroj: https://denik­n.cz/320516/c­inske-rychlotesty-na-koronavirus-neodhali-zda-jste-prave-ted-infekcni-hodit-se-budou-az-pozdeji-varuji-odbornici/?ref=list

Edison

Opět info z bulváru… Mno… jestli to tak je, tak sis odpověděl.

led

No myslím že chybovost v hádzani pětikorunou, že ostane stáť na hrane je vyššia, než tých 80% 🙂
Ozaj koľko?