Všeználek

Rychlost 2.0 Mbit/s?

Chci si dát ADSL internet od O2.Když si změřím jak rychle by mi to tu mělo jet,naměří to 2.0 Mbit/s.Jaká je to vlastně rychlost downloadu?
Doplňuji:
To je celkem zajímavé…kamarád má O2 rychlost by měla být 1Mbit/s a download má kolem 60kb/s. Jinak díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
SimakPida

2.0 Mbit/s je 2048 Kbit/s děĺeno 8 je 512 kB/s rychlost downloadu.
Doplňuji:
Pardon je to 256 kB/S downlo­ad.Tato rychlost je samozřejmě relativní resp.maximální.

Další odpovědi
mosoj

Správně konstatuješ. Rychlost by měla být !!!
Ale většinou není , uplatňuje se agregace a u ADSL i vzdálenost od ústředny. Udávané rychlosti od poskytovatelů jsou maximální a nejsou garantované.

Pokud naměříš reálně v daný olakmžik 2 Mbits
a je to trvale, není o čem . Tato rychlost běžně stačí. Ještě si ale ověř odezvu ( ping) a hlavně stabilitu ( kolísání rychlosti). Pokud nebudou tyto dva parametry v rozumných mezích , můžeš mít rychlost jakou chceš a bude to běhat špatně.

Unosný ping do 8 ms a stabilita nad 80%.

Tom20

Docela to můžu doporučit,přesně tenhle internet mam.Jinak rycholst záleží taky na tom(protože je to sdílený připojení),kolik lidí v ulici je na tu síť připojenou.Taky záleží na počítači,anti­viru(ten dost zbržďuje) a co je v tom počítači všechno spuštěný.Jinak sranda za 400.Ale když byla u nás porucha,do 36 hodin oprava.