dmatejek777

Rychle na kole

Kdybych rozjel kolo z dlouhého prudkého kopce a dosáhl rychlosti 150 Km/h, dala by se udržet stabilita a následně zabrzdit?

Nejlepší odpověď
honza19hk

stabilita určitě,zvláš´t kdybys jel po tvrdém pěkném povrchu-třeba asfaltu. S bržděním by to bylo horší ale hydraulický kotoučový brzdy by to zabrzdili ale nesmíš v této rychlosti brdit prudce. Musíš pomalu brzdit abys nešel do smyku nebo přes řidítka.

Další odpovědi
anonym

Vepište odpověď…http://w­ww.novinky.cz/kok­tejl/313686-cyklista-jel-na-kole-rychlosti-133-km-h-a-vytvoril-novy-rekord.html

Reezo

záleží jestli se ti kolo dřív nerozpadne v takové rychlosti… Potřeboval by jsi speciálně upravené kolo na rychlost a s tímto kolem by bylo možné udržet takovou rychlost. Pro představu si vem motorku a rozjeď to na 150. Ať si můžeš představit, odpor vzduchu.