postcd

Ryba z mikrovlnky, nezdravé?

pokud je potrava jako ryba vařená v mikrovlnce nezdravá, tak vysvětlete proč. děkuji
Doplňuji:
mluvím o varu, protože ryba obsahuje dost vody, takže tam opravdu k varu dochází při tom působení mikrovln

Odpovědi
briketka10

nevidím důvod proč by měla být ryba vařená,
pečená, nebo grilovaná v MW nezdravá vždyť
i sama Mudr.Kateřina Cajthamlová propaguje
MW se 6 smyslem a vaření v páře..

dělám si tak tresku bez kosti, pak ji hodím na
pánev trošku opíct s kapkou olivovýho oleje :))

http://www.re­ceptyonline.cz/co-vsechno-mikrovlnna-trouba-dovede--1390.html

da ny

Možné vysvětlení o ztrátě vitamínů a dalších látek je zhruba popsáno i v tomto zdroji:
http://www.o-zdravi.eu/sko­dlivost-mikrovlnnych-trub.html¨¨

Já MW nepoužívám vůbec, potrava v ní připravená nebo ohřívaná mi nechutná.
Je na každém člověku, jak se rozhoduje, případně co (ne)dělá pro své zdraví.
Z praxe vím, že i lékaři se ve svých názorech různí (více znám těch, kteří ohřev, zvláště pravidelný v MW nedoporučují, zejména u batolat a dětí vůbec).