hanny 2

RWE nebo E.ON? Který z těchto dodavatelů má levnější plyn?

Doplňuji:
Mosoji děkuji,udělal jsi mi velkou radost!Právě jsem přešla od RWE k E.ONu a Ty jsi mi potvrdil správnost rozhodnutí.Od Tebe si toho zvlášť vážím,protože vím,že jsi na to odborník!Výpočet jsem si dělala před týdnem sice na kalkulačce na webu,ale vyplňovala se spotřeba,ne zálohy.Pak už mě kontaktovali a vše za mně vyřídili! http://www.top­srovnani.cz/ Taky mi řekli,že RWE bude opět o 30% cenu plynu zdražovat! Ještě jednou díííky!

Nejlepší odpověď
mosoj

Nikdo nemá dražší plyn než RWE !!!
Osobně to nyní také řeším. Minulý měsíc jsem se na to nedostal. Tento měsíc to musím převést. Rozhoduji se mezi Elimon a E.ON.
Asi to bude ten Elimon . Docela se s nimi dobře jedná a cenu mají podobnou.
Ceníky mám nyní někde zahrabané, ale při mojí spotřebě plynu 2100m3 ( cca 22–23 Mwh) bych platil u E.ONU nebo ELIMONU o 6 500 – 8000 Kč/rok méně než u RWE.
I pražská plynárenská není špatný tah pro důchodce. Plyn nemají tak levný ale zase poskytují slevu důchodcům a vyjde to jenom o něco hůře než od E.ONU nebo ELIMONU. Ještě vychází dobře 3E Europe Easy Energy ( pražska firma)
ale v tu nemám tolik důvěry.
Doplňuji:
Ty cenové rozdíly počítám přimo přes jejich ceníky, nikoliv z nějakých pofidetních kalkulaček!!
Kde ani nechtějí udat spotřebu plynu, ale hlavně je zajímá kolik platíte zálohu !!

Další odpovědi
briketka10

já zase řeším elektřinu nevím pro jakou společnost se mám rozhodnout nyní jsem u ČEZ Východní Čechy a nevím nevím, jestli je to to pravé ořechové :(

ta se taky zdražuje sice mám 20 hodin nízký tarif, ale myslím, že mě to moc nezachrání, když na něj topím..
Doplňuji:
Hanny díky za tu srovnávací tabulku zjistila jsem podle ní, že všude jinde je elektřina ještě dražší než v ČEZU :)

Dominno

popravdě ani jeden, nejlevněji a výhodněji mě ze všech dodavatelů vyšel Armex Energy, osobně od doby co od nich odebírám jsem se vším spokojen

mosoj

Teď jsem ty ceníky našel:
Platnost od 1.1. 2012

RWE 16,25 Kč za 1 m3 + 291 Kč /měsíc stálý plat
EON 12,20 Kč za 1 m3 + 335 Kč / měsíc stálý plat
Elimon 12,36 Kč za 1 m3 +283 Kč / měsíc stálý plat

Ceny jsou s daní a pro pásmo ročná spotřeby 20–25 MWh / rok

hanny 2

briketko nevím nevím,ale mám takový pocit,že nikdo nemá dražší elektřinu než právě ČEZ.Zkus si to porovnat na té kalkulačce!Nebo třeba poradí zase mosoj!

briketka10

právě, že jsou na prvním místě a s nima ušetřím nejvíc, pak je tam spoustu jiných a E- ON je úplně dole a s ním bych šla do mínusu jako i se spoustou jiných malých firmiček co ani neznám víš:)

mosoj

Elektřinu neřeším. ČEZ na tom s cenou není tak nejhůř a navíc rozdíl v cenách za elektřinu mezi jednotlivými dodavateli Je tak ± 400 – 500 Kč za rok ( na moji spotřebu a tarif). Což nestojí za ty starosti. Tím nechci říct že je elektřina levná. To u plynu to dělá rozdíl 6 000 – 10 000 Kč za rok. To už za to stojí.

hanny 2

Aha,tak v tom případě nemáš co řešit!

mosoj

hanny 2 . Udělej si odečet plynoměru k datu kdy se Ti bude měnit dodavatel plynu a nahlaš to na RWE. Výpovědní lhůta je tři měsíce a při přechodu to nikdo neodečítá, takže si starý dodavatel (RWE) rád nějaké ty neodebrané kubíky napočítá ještě za svoji cenu.

hanny 2

Mosoji dík.A co zálohy,když je 3měs.výpovědní lhůta?To budu muset ještě u RWE zaplatit a čekat,jestli mi to vrátí?Protože u E.ONu budu určitě hned zálohu platit taky,mám 7250,–Kč čtvrtletně,tak to budu platit 2×?

mosoj

Přesně tak. RWE bude chtít platit zálohy dál až do konce výpovědní lhůty. Potom udělá vyúčtování ( proto ten odečet) a přeplatek Ti vrátí.
E-ON bude chtít platit zálohy až když zkončí ta výpovědní lhůta a plyn bude dodávat on. Takže dvakrát nic platit nebudeš. Jenem na tom účtu u EONU budou chybět ty peníze které naspoříš přes léto když netopíš, ty tě ale vrátí RWE po vyučtování, takže si je budeš muset schovat do šuplíku pro vyučtování od nového dodavatele. Myslím že by se ale EON nebránil kdyby se mu tam ty peníze poslaly navíc.

hanny 2

Ok.Stejně mě ještě nikdo nevysvětlil,jak to funguje – to mě RWE zastaví přívod plynu nějakým kohoutem a E.ON pustí svůj plyn?Nebo jak to je,když přívod /potrubí/ bude stejný?

mosoj

Ne, to jenom budeš kupovat plyn od jiného dodavatele. To se dá udělat všechno papírově. Rozhodující je že se platí zvlášť za distribuci plynu a zvlášť za plyn.
Distribuci bude provádět dále RWE . Takže opravy na plynovodu až po plynoměr bude dělat RWE a účtovat to EONU. Ty to budeš ale všechno platit EONU a oni si to mezi sebou již vyúčtují.
Uzavřenou smlouvu ale musíš mít jak s EONEM na dodávku plynu tak s RWE na distribuci.
Většinou to všechno za tebe zajišťuje nový dodavatel ( dáváš mu plnou moc pro uzavření té konkrétní smlouvy pro distribuci) nebo se tím zabývají firmy které nedělají nic jiného než převody odběrů plynu nebo elektřiny. To je asi Tvůj případ.
Ještě si to ověř . Já vím že EON jako takový nechce uzavírat za nového zákazníka smlouvu o distribuci ani dávat výpověď RWE.
Pokud ti řekli že se o to nemusíš starat, tak je to ten případ kdy to zajišťuje nějaká třetí firma.
Dělají to většinou pro zákazníka jako zadarmo , ale ve skutečnosti mají smlouvu s EONEM a dostávají od něho nějakou provizi.

mosoj

Koukám na Tvůj odkaz, ale vidím tam jenom porovnávač. Jak zajišťuješ ten přechod od RWE k EONU.

hanny 2

No oni mi zavolali a nabídli mi,že ten převod udělají za mne.Nahlásila jsem jim potřebná data,poslali mi smlouvy k podpisu,musela jsem přiložit kopii posl.vyúčtová­ní+registr.v živ­nost.rejstříku /to je u mně v provozovně=pod­nikatelský maloodběr/,v pátek jsem to posílala zpět.Takže tak…

mosoj

Pod ONI rozumím EON. Ano, dělá se to tak ale právě k uzavření té smlouvy o distribuci plynu potřebují Tvoji plnou moc aby to mohli zařídit.
V tomto případě bych si to opravdu ověřil na
obou stranách, jestli je vše uděláno tak jak má být.
Čeká mně to taky!! Pokud mezi těmi smlouvami
byla také ta plná moc tak je vše v pořádku.
Už jsem EON letos třikrát žádal aby mně kontaktovali dosud se to nestalo.

hanny 2

Ne,pod ONI nemyslím E.ON,ale tento server www.topsrovnani.cz – je to internetový obchod s energetickými nebo finančními produkty a pojištěním.Zkus si tam kliknout a vše si o nich přečíst.Počkám,co se bude dít a když tak jim zavolám a na vše,co píšeš,se zeptám. Díky za rady!
http://www.top­srovnani.cz/kon­takt

hanny 2

Jo a ještě se mně ptala,jestli chodím nakupovat do Tesca a řekla,že mě posílají 2.500 bodů na mou klubovou kartu /CLUBCARD/ .Tak jsem teda čuměla…