Pavlas

Růžové prohlášení po ukončení HPP/DPP automaticky zaniká?

Dobrý den, 30. března 2022 jsem byl propuštěn z hlavního prac. poměru ve zkušební době a od 1. dubna 2022 jsem nastoupil na DPP, jakožto jediný pracovní poměr. Od 1. května mám domluven nástup na nový HPP. Růžové prohlášení poplatníka jsem podepisoval u zaměstnavatele kde jsem skončil v březnu, podepsal jsem jej pak i při nástupu na DPP. Chci se zeptat, zdali je to v pořádku a jestli prohlášení zanikne i po ukončení DPP, abych jej pak mohl podepsat od května 2022 u nového zaměstnavatele? Děkuji.

Odpovědi
Hlada

To je v pořádku. Prohlášení můžeš uplatnit v daném měsíci jen u jednoho zaměstnavatele. Když není zdanitelný příjem, tak není daň, není z čeho slevit, takže se předchozí prohlášení nedá uplatnit.