Irisa

Růžová vlajka státu

Existuje vlajka státu, kde je použita růžová barva?
Ne že bych měla ráda růžovou, vlastně se jí štítím, :D ale mě zkrátka najednou napadají šílené věci :D. A kdyby taková neexistovala, proč myslíte, že ne?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Pokud vím, žádná není.
A proč ne? Barvy na vlajkách většinou něco symbolizují, červená třeba krev (kterou je národ spjat) nebo vycházející slunce… modrá může být moře, bílá pravda a čistota a tak dále. Ale co může symbolizovat růžová? V přírodě nic růžového není, kromě některých květin. I spojení růžové barvy s ženstvím je záležitost pouze asi posledních sta let, takže historicky ani to nepřipadá v úvahu.
Doplňuji:
P.S. Pokud netrváš na vlajce STÁTU, pak už tu něco je. Růžovou mají ve vlajce Turks a Caicos, Monserrat a Britské Panenské ostrovy (všechno britské kolonie), dále Newfoundland (jeden ze států Kanady) a Espírito Santo (jeden ze států Brazílie).

Další odpovědi
Doomik

existuje :D http://www.crwflag­s.com/fotw/ima­ges/g/gb_pink4­.gif