Kepler

Různé parazitní projevy v mluvené řeči (často v TV) vás pobaví, nebo znechutí?

Mám na mysli různé osoby, které sice jsou zvyklé mluvit na veřejnosti, ale nejsou schopné stvořit souvislou větu. Takže svou mluvu prokládají různými ééééééé, případně ááááá, nebo slůvkem jakoby v každé větě, apod. Všimli jste si i jiných?

https://pixaba­y.com/cs/afri%C4%8Dan-americk%C3%A9-asijsk%C3%BD-pr%C3%A1zdn%C3%A9-3476371/...co jsem to chtěl vlastně říci?…

Odpovědi
aliendrone

Muehehehe…vzpo­mínáš? https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Yf1udXSfHhI

Nojo, je to smutné, jakkoliv to občas pobaví. Tedy – neznám moc lidí, kteří jsou pohotovými řečníky, takže výuka rétoriky je pro většinu nezbytná. Spíš mne zaráží, že NAVZDORY tomu mnozí (převeším vrcholní politikové) mají tak mizerný projev v praxi.

Dalo by se uvažovat o tom, zda-li to něco nevypovídá o jejich REÁLNÝCH schopnostech obecně. ;) :D :D

hapiky

Jen vyjímečně pobaví, ale mám dojem, že o spisovnou řeč nemají dotyční zájem. Zřejmě si myslí, že kvůli tomu jsou originální či nezapomenutelní.

jirka F

Je mě to nepříjemné.Sic jsem mezi 15–18 rokem života mluvil také eeeeeeeu ale je to nevhodné tomu člověku je pak blbě rozumnět.

orestez

Našel jsem na Ulož to zajímavý soubor. Stáhni si jej… https://uloz.to/!UP­RzKFnX/mmmmmam­mmm-mp3

Kepler

alien: 🙂 tak Benda je fakt přeborník! On má v arzenálu i varianty v podobě různých neurčitých samohlásek, ba i hlásku mmmm. Zajímalo by mně, jak moduluje své flaty pomocí rektu (tedy jak prdí). To musí být hrůza!

aliendrone

Zkusím tu tvou myšlenku dotáhnout > kdyby se rektálně zpívaly árie, tak Benda by byl možná český Pavarotti!! ;)

BTW – víš ty vůbec co je to PRD? Jde o zoufalý pokus přírody naučit prdel zpívat! ;) :D :D

Kepler

Jó, to znám, to mi už vyprávěla za mlada moje tetička. Taky mi říkala, aby si neprdla v kostele moc nahlas, tak stiskla půlky a vyšlo z toho něco jako druhý hlas k „Ave Marííííjaa“. Prý to prošlo.