Kazatel

Rusové kteří prchají před mobilizací neutíkají před válkou? Proč nepodáme pomocnou ruku těm, co nechtějí zabíjet druhé?

Prý je to jejich zákonná povinnost a přes to nejede vlak. Dává vám to smysl? Vidí si vůbec ti potentáti, co nás zatáhli do (snad zatím jen ekonomické) války, a co by si představovali, že za ně v případě potřeby položíme život, do tváře?

https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-cr-neudeli-viza-rusum-prchajicim-pred-mobilizaci-40409500

Nejlepší odpověď
Filip84

To je rypák, v tom článku, ten Lipavský, tvl! Jak někomu takovému může někdo věřit, to opravdu nepochopím.

Logicky: my jsme, od samého počátku, stranní, tendenční, zaujatí. Skutečný stav věci dostává, v rámci té šílené propagandy, na frak. A proč, Ausgerechnet, v tom či onom případě rypáci rozhodli, jak rozhodli, no tak to se zeptej těch rypáku. Já opravdu nevím, jsou to jiní lidé, než já. 🙂

Další odpovědi
Rocker

Lipavský by měl hlavně řešit úplně jiné migranty…

Pepa25

„Ozývají se další státy, které neakceptují argument některých lidskoprávních organizací, že zběhům z armády agresora by se měly brány EU otevírat samy, neboť tím je oslabován vojenský potenciál Ruska.
Estonsko a po něm hned Lotyšsko už oznámily, že Rusy, kteří se chtějí vyhnout službě v armádě, schovávat nehodlají.
Ve Finsku politici diskutují, jak se zachovat. Mezitím fronta na hranici nabírá na délce i nervozitě.
Ani Poláci neotevírají svou náruč těm, kteří nyní z Ruska utíkají. Zato němečtí Zelení a Svobodní by raději zvolili humánnější postup a přijali všechny, kteří nechtějí bojovat.“
(zdroj: Deník N)
Ale chápu, že do Lipavského je potřeba kopnout, protože je Pirát. A také aby nedejbože někdo nezačal rozebírat důležitější věci, třeba jeho projev v OSN ..

paul1

Tady je vysvětlení, proč to nedělají pobaltské státy.

Zdroj: Gruzie se bojí prchajících Rusů. My k sobě nikoho nepustíme, vzkazuje Pobaltí – iDNES.cz Šokujúce zábery z Ruska! Obrovské davy mužov sa snažia utiecť za hranice: VIDEO Situácia na priechodoch je kritická | Topky.sk

jáára

Však ať si to v Rusku demokraticky vyřešej sami. Nikoho nepouštět.

zjentek

Jestli si někto myslí že tohle všechno okolo se nakonec „nějak přežene“ BEZ zabíjení, tak na takové „prognostiky“ se začít dívat přes prsty a dávat na ně setsakra majzla, neboť svými postoji zcela mimo mísu a svým zatraceným „osobním pohodlím nade vše“, nás správně vnímající realitu, zatahují do stále hlubších a hlubších fekálií. Tohle je podobný jako začít, v životním prostředí extrémně zaneseném pesticidy, fungicidy a herbicidy velmi účinnými proti cizopasníkům a houbám všeho druhu, proti nim bojovat bakteriemi a plísněmi🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍­♂️. Což by člověku moudrému šlo, nemá s tím problém a taky se podle toho chová! Věty si přeložte jak chcete, čárky si posuňte jak potřebujete, proberte se, otevřete oči a dejte sýkorám a veverkám a prosím nepřestávat se podivovat všemu, čeho jste schopni- to je asi nejvíc.

magorvkleci

Protože by tu někteří z nich mohli být pod falešnou záminkou a škodit tu. Na druhou stranu, když islamisty tu vítáme, je to pokrytectv k poblití. Mně by se prostě líbilo, kdyby si nějaký politik stoupnul a řek': dostali jsme to takhle za úkol, řekli jsme před volbama jak to bude, zvolili jste si nás, tak držte huby. Dokonce bych ho asi volil znova.