zzzzz

Ruší vám mobil televizní signál?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/324621-mobilni-site-lte-mohou-rusit-televizni-signal-obava-se-ctu.html

Mám úplně obyčejnou pokojovou anténu, na to moje sledovaní televize 2× za týden mi to stačí. Když mi někdo volá, tak mi začne obraz kostičkovat. Myslela jsem, že je normální, že mobil ruší televizní signál, ruší mi i rádio. Ono to není normální už dnes? V tom článku totiž píšou, že to hrozí v budoucnu, tak nevím, zda nejsem v tom rušení nějak popředu???

Nejlepší odpověď
briketka10

starší mobily mi rušily signál
rádia, ale televize nikdy..
Doplňuji:
v budoucnu se bude vysílat
DVB-T2 nemusíš mít strach

Další odpovědi
mirma

Pokojová anténa poskytuje pravděpodobně slabší signál, se kterým si TV ještě vystačí. Mobil při volání (příjmu, odesílání SMS) komunikuje se základnovou stanicí a stane se z něho v tom okamžiku vysílač, který „přebije“ TV signál a zahltí vstupní část TV přijímače a ten pak chudák v tom signálovém bordelu nemůže najít ten televizní a ze zoufalství kostičkuje… :) Děje se mi to na chalupě rovněž, zákon schválnosti platí i zde, takže pravidelně někdo zavolá v nejzajímavějším místě sledovaného filmu…

Hamon

Mobil ne, mikrovlnka ano. Televizi si pouštím na počítači. A když náhodou pustím mikrovlnku, zatímco hraje televize, software zatuhne tak, že musím počítač natvrdo resetovat hardwarovým talčítkem (nejde zabít ani utilitkami jako pskill). A co je nejhorší, tak v polovině případů se rozhaší tak, že pak musím hodinu, dvě přeinstalovávat, odinstalovávat, čistit, nastavovat… V IT dělám přes deset let, myslel jsem, že už mě máloco překvapí, ale tohle mě dokáže překvapit vždy spolehlivě – jeden postup nikdy nezafunguje dvakrát.
Buď ráda za rušení :)

badisko

Nee nerusi …:D a Tv nesleduju takze je mi to putna …ale vim ze dobre dokazdou rusit tv prijem napriklad … mikrovlnka ..mixer ..fen a jak… uz to tak byva nejhorsi ruseni vydavaji spolubydlici .....ala toto vsechno jde mimo mne …nebot logicky kdyz se na Tv nedivam tak me signal nic rusit nemuze …ale kdyz uz ji pustenou mam tak u ohrivani jidla v mikrovlnce stojim v kuchyni ..Fen nemam nebot jsem muz a jsem ostrihan na kratko …pri mixovani jsem take v kuchyni kde Tv nemam a bydlim sam ..takze asi tak …:D

bolak

Vždycky když někdo volá, tak repráky u televize začnou vydávat takový jako „te te........te te.......te te“ a pak se teprve na displeji objeví že někdo volá a začne zvonit mobil. Počítá se to?

jirkajirka

Dočetl jsem se že ano.http://www­.zkracovatko.cz/rRA­aON

anonym

Prave proto se antena umistuje na strechu. Fyzikalni zakony stale plati a platit budou.

GSM pásmo 900Mhz není tak daleko od TV pásma (digitální televize převzala frekvence analogové TV a bez ohledu na to že má daleko lepší samoopravné možnosti, rušena být může), zvlášť pokud máte na vnitřní pokojovce aktivní zesilovač. Vnitřní antény prostě nejsou dobré řešení, je to jen nouzovka.
Doplňuji:
vnitřní anténu vlastně kupujete jen proto abyste záhy zjistili že už jí máte tak akorát plné zuby, dodává totiž svou kvalitou signál tak akorát na hranici opravitelnosti … Výrobcům je to samozřejmě jedno, ti za vaše poučení inkasují tak jako tak.

zjentek

bolak: tak to nevím, co máš za vlny, ale u nás v kraji to dělá takový to "tr tr.........tr tr..........tr tr