Rušení kojeneckých ústavů

Kojenecké ústavy by příští rok měly přejít pod ministerstvo práce a sociálních věcí a do konce roku 2014 zrušeny. Nyní v kojeňáčcích pracují dětské, nebo všeobecné sestry – co pro ně bude znamenat přechod pod jiné ministerstvo a poté zrušení? Myslím finančně-sníží se jim plat? Dostanou odstupné? Je to několik stovek, možná i tisíc sester…Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Sůwa

Na tuhle otázku asi ještě nikdo odpověď nezná, ale mne by spíš zajímalo, kam chtějí dát všechny ty současné i budoucí kojence.

Další odpovědi
anonym

Odstupné-podle zákoníku práce(do r.2014 můžou být zase změny),jestli se změní plat k lepšímu,nebo naopak taky asi nikdo neřekne,možná dopadnou lépe než stovky,možná tisíce jiných lidí,kterým zrušili firmy,podniky apod.Ale sester je prý stále nedostatek,tak mají šanci.

Drap

Ty s vysokou kvalifikacíé mají šanci, ostatmí půjdou na Úřad práce

kapka

To Suwa, co já jsem slyšela, tak se má více podporovat systém náhradní rodinné péče a také by se měla zlepšit sociální práce s rodinami, aby v některých případech nemuselo k umístění do kojeneckého ústavu vůbec dojít.
Uvidíme.