citron88

Rumunka a Argentinec se vemou na Kypru, jakým právem se bude řídit jejich manželství? jaké bude občanství dítěte?

Dobrý den, mám takový jedn úkol, se kterým si nevím rady… Zadání je Rumunka si vezme Argentince na Kypru. Jakým právem se bude řídit manželské majetkové právo a vzájemná práva a povinnosti v manželství vůbec ? Jak to bude s občanstvím dítěte, pokud se narodí na Kypru a existují možnosti alternativ dle přání rodičů ? Vzhledem k tomu, že v případu není žádný prvek ČR (ani jeden z nich není občan ČR a ani v ČR nežijí), nejde zde použít žádný český zákon… Byla bych vděčná za jakýkoliv tip na alespoň na postup. Moc děkuji

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Neznám kyperské zákony, ale běžně platí, že dítě má občanství po rodičích a i toho státu, kde se narodí, řekla bych, že pokud to všechny státy dovolí může mít trojí občanství, pokud ne bude volit matka dítěte.

Manželství čecha uzavřené v zahraničí se u nás zapisuje do zvláštní matriky, a řídí se českým právem, v tvém případě bych řekla, že se bude řídit právem státu, ve kterém se manželé rozhodnou žít.

Nejsem odborník.-) jen hádám.-)

Další odpovědi
ivzez

Začněte tím, co víte o Kypru. Jaké právo platí na Kypru?

Co je potřeba splnit před uzavřením manželství?
Jak se podmínky liší ve zmíněných zemích?
Uznaly by Argentina a Rumunsko sňatek uzavřený na Kypru?

K manželství a majetkovému právu: Také se domnívám, že se
bude řídím právem té země, v níž budou manželé po sňatku žít.

Pepa25

Ve věci manželského práva bych hledal příslušné kolizní normy, něco jako „kyperskou obdobu zákona č. 97/1963, o mezinárodním právu soukromém a procesním“.
Občanství dítěte se na Kypru IMHO bude řídit „ius sanguinis“