Rumpál a jeho vysvětlení

Proč člověk,který dostane otázku co to je rumpál,používá na vysvětlení ruce ?! 🙂
Doplňuji:
A víte kdo to je inteligent ? To je člověk,který dokáže vysvětlit co to je rumpál bez použití rukou.:-))

Nejlepší odpověď
annas

Jde vlastně o jakýsi ruční naviják, který se nejčastěji vyskytuje u studní, kde zdvihá okov s vodou.

Takže nejjednodušší vysvětlení je určitě použít ruku a otáčet jí ve směru pohybu navijáku.

Další odpovědi
Miroslavst

Rumpál je vlastně kolo na hřídeli. Bližší vysvětlení na wikipedii. Proč člověk používá ruce? Je to jednoduché, jelikož pokud párkrát otočí rukou jako že toto je rumpál, nemusí tolik přemýšlet u odpovědi a zároveň tím tazateli demonstruje jak to vypadá a tazatel to lépe pochopí.

flodur

Tato otázka je na jedničku z hvězdičkou.Je to opravdu tak!!!

vagra

Protože naznačit pohyb při natáčení rumpálu jinou částí těla/např. nohou či jiným údem/,by bylo poměrně složitější.

Bumbes

Opravdu velmi slabá specifikace inteligenta.
Někomu kupodivu stačí, když jeho IQ pochopí princip rumpálu bez gestikulace rukou.
Nejspíš proto u nás máme tolik „inteligentních“ vysokoškoláků.
Rumpál je holt rumpál, to se musí nechat.

Michal

A proč ne? Nerozumím......

annas

Vagro, někde jste se toulal. Nebylo Vás vidět.

vagra

Annas-Máte pravdu,týden jsem se potuloval nádherným Valašskem.