Radovan M

Ruční granát – trhavina

Dobrý den,
chci se zeptat jaký druh trhaviny je použitý v ručním (obranném) granátu 🙂
Předem díky za info

Odpovědi
vašek1

Granát se skládá z několika základních částí: plastového těla granátu, kombinovaného zapalovače jenž umožňuje výbuch po nárazu nebo po časové prodlevě 3,2 až 4,6 s od aktivace zapalovače, dále z trhavé náplně plastické trhaviny PL-U-EP 14 a velkým množstvím střepin (1200) se smrtícím účinkem do vzdálenosti až 8 m.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/URG-86