Avatar uživatele
soumon

Ručitelství

Manžel ještě za svobodna ručil známím,ti ted přestali platit. dotyční spolu nežijí,ale rozvedení nejsou. Jak to funguje,když nezaplatí ani ručitel? Exekuován je nejdřív dlužník,nebo ručitel? Nebo oba najednou? A co exekuce na plat ne bo důchod? Pán má stálé zaměstnání a paní pobírá invalidní důchod. Navíc on se vozí v oktávce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5114 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Na tuto otázku,asi nejlépe odpoví Standa, ale stalo se mi něco podobného,bohužel to celé dospělo až k soudu. Nejdříve by měl být exekuován samozřejmě dlužník(píšete,že má majetek),oba jak on tak jeho manželka, až po té,co by mu byl zabaven všechen majetek a přesto to nepokrylo požadavky věřitele,tak pak nastoupí Váš manžel jako ručitel.A bude exekuován on.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Souhlasím s Kropítkem, ale když slyším, jak fungují soudy apodobné instituce v Čechách…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gnr54

Taky jsem ručíla,bohužel to také neplatil.Je to asi 10let zpátky.Pak přišla před 2lety exekuce,tak jsem to raději zaplatla.Pak jsem šla sama na soud a podala jsem na něj žalobu.Pak mi přišlo 2× předvolání na které se žalovaný nedostavil.Asi za 10 dnů přišel rozsudek jménem republiky.A teď záleží na vás jestli to dáte exekuci nebo vymahačum.Já to dala vymahačum a konečně snad dostanu co mi patří.Je to na dlouhou trať,ale vyplatilo se mi to. Už bych nikomu neručila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Ručitel ručí, takže ten je první na řadě. Dlužník se bude hojit na vás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek