Wareg

Rozvod manželství, které netrvá ani 1 rok

Otázka zní:

Za jakých podmínek je možné požádat o rozvod v bezdětném manželství, které netrvá ani 1 rok? Je nutné udávat důvod (ani jeden by nerad „špinil“ toho druhého)? Někde jsem četl, že v tomto případě bude u soudu nutné zdlouhavě vysvětlovat, z jakého důvodu je manželství a do jaké hloubky zasaženo natolik, že již není cesty zpět k fungujícímu vztahu.

Oba manželé s rozvodem souhlasí, děti nejsou, žádná nemovitost ve společném vlastnictví, na ostatním majetkovém, resp. finančním vyrovnání, domluveni předem ústně.

Odpovědi
standa

Na obdobnou otázku zde již bylo několikrát odpovídáno – např. viz zdroj níže.

Aby bylo možné uplatnit institut ´rozvodu dohodou´ (§ 24a zákona o rodině), tak musí být splněna podmínka trvání manželství alespoň 1 rok…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-rozvest