Rozvod a pronajatý byt

Manžel opustil námi společně pronajatý byt a podal žádost o rozvod.Jsem na MD s osmiměsíčním synem.Devítiletou dceru mám z předchozího manželství ve své péči.Nemohu si dovolit nájem platit sama.(17 000,–Kč/měsíc)
Má v této situaci manžel povinnost zajistit mi náhradní bydlení? Prosím o rychlou odpověď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se že ne a proč jako? Snad v tom bytě bydlíte dál bez manžela, zní to tvrdě, ale sežeňte si jiný byt menší a levnější sama.
Bohužel je to tak.

Další odpovědi
standa

Manžel má vůči vám i mladšímu dítěti vyživovací povinnost, a to i před rozvodem…, zároveň má povinnost podílet se do doby než bude vypořádáno SJM na nákladech spojených s bydlením.

Skutečnost, že se v domácnosti dobrovolně nenachází nemá na jeho povinnostech žádný vliv.

Doporučuji, abyste se dohodli (vedle podmínek po rozvodu) i na podmínkách PŘED rozvodem… a už nyní si ve vlastním zájmu začněte shánět nový pronájem.

btw. v otázce zmiňovaná záležitost ´náhradního bydlení´ se v žádném případě netýká manžela ani exmanžela.