Frogman

Rozváží se pořád v Americe ráno mléko až ke dveřím?

Mnohokrát jsem to viděl ve filmech, tak mě zajímá, jestli je to stále aktuální. :DDD

A je taky pravda, že se v Americe doma nezouvají? :DD

Nejlepší odpověď
anonym

U nás to je obráceně. Od prahu dveří se věci, i když ne zrovna mléko, odnáší.

Další odpovědi
Agneta

Ano, je to tradice.

Lamalam

Mám zkušenosti pouze z Aljašky. Mléko se tam za dveře nedává, jednak kvůli mrazu (občas v noci mrzne i v létě) a druhak je to místní vyhláškou zakázané kvůli medvědům a rosomákům. Doma se přezouvají, protože venku chodí v ohromných zimních botách nebo v létě v zabahněných pohorkách nebo holinkách. Bydlela jsem na předměstí, tzn. téměř v divočině. V centrech větších měst to asi funguje jinak.