Monigue

rozumové testy ? :P

Dobrý den,akorát vyplňuji na interetu rozumové testy(jmenuje se to tak) jsou tam různé chytáky a hlavně příklady na logické myšlení (ty já zvládám dobře) ale je tu jeden poslední na výpočet a to už mi jde o něco méně ☹ Prosím nevíte postup a výsledek?Zkoušela jsem to, a nějak se k tomu nemůžu dopracovat..

  • Podlaha dílny má tvar obdélníku o rozměrech 10,3m a 8,2m. Podlaha má být vydlážděna dřevěnými kostkami tvaru krychle o hraně dély 5cm. Hmotnost jednoho decimetru krychlového kostek je 0,8kg. Kostky mají být dopraveny nákladními auty o nosnosti 0,8tuny. Kolik nákladních aut je třeba na přepravu kostek?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak si to spočítáme. 10,3×8,2=84,46m čtverečných. Protože kostka má 5cm, musíme spočítat objem místnosti, takže ještě vynásobíme 5cm=422,3m krychlových.
Nyní převedeme obsah podlahy v místnosti na decimetry. Jestli počítám správně, tak je to x10=4223 dm krychlových.
Protože víme, kolik váží dm krychlový kostek, je třeba vypočítat kolik kg kostek je v místnosti. Takže 4223:0,8=5278,75kg Toto číslo si převedeme na tuny, tedy :1000=5,27875t a toto číslo vydělíme objemem přepravy náklaďáku tedy 0,8 =6,5984375.
Výsledek po zaokrouhlení je, že na přepravu potřebujeme 7 nákladních aut.

Další odpovědi
Hudler

Moje řešení: 10,3m * 8,2m * 0,05m (= 5 cm) = 4,223 m3 = 4223 dm3. Hmotnost bude: 0,8 * 4223 = 3 378,4 kg a počet náklaďáků: 3378,4 : 800 = 4,22. Tedy správně je 5.